Dekoratyviniai medeliai – kokie populiariausi?

Dekoratyviniai medeliai – tai sodų ir parkų puošmena. Dekoratyviniai augalai šiaip yra augalų rūšis, išvesta aplinkos puošimui bei dekoravimui. Medeliai yra tik viena iš daugelio dekoratyvinių augalų rūšių.

Lietuvoje turbūt populiariausi yra puskiparisiai, kadagiai, kukmedžiai, cūgos, tujos, pušys, eglės, maumedžiai ir kt.

Užsienio tinklalapiuose galite rasti ir galbūt užsisakyti didžiulę įvairovę dekoratyvinių medelių, tačiau šiems gali netikti mūsų klimatas. Dažniausiai egzotiškesni medeliai nepergyvena mūsų žiemų. Lietuvos medelynai dažniausiai prekiauja medeliais, kurie tinkami Lietuvai.

Dekoratyviniai medeliai formuoja sodybos stilių, vizualinį patrauklumą. Mažą sodą galima apsodinti taip, jog jis atrodytų didesnis ir didelį taip, jog jis atrodytų mažas; medeliais galima savotiškai perskirstyti sodybą į zonas.

Medelių būna mažų, nykštukinių bei didesnių, spygliuočių, lapuočių ar sezoniškai pražystančių. Šiaip dekoratyvinių medelių yra be galo didelė įvairovė ir kiekvienas gali savo sodą susikurti taip, kad akiai būtų mieliau už geriausią parodą. Nedidelei sodybai, ar minimalistiškesniems šeimininkams puikus pasirinkimas yra nykštukiniai medeliai. Gražiai suformuoti maži dekoratyviniai medeliai kuria pasakišką vaizdą. Jie neišsikeros Jūsų sode, taip, kad taps našta ir reikės galvoti, kaip juos pašalinti. Žydintys medeliai pražydę apdovanoja milžiniškomis estetinėmis dovanomis, įneša gyvybės, žaismingumo, taurumo vaizdą. Pavyzdžiui, spygliuočiai lieka visuomet žali, todėl jais grožėtis galite visą žiemą. Taigi rinkitės pagal skonį, pomėgius ir poreikius.dekoratyvininiai medeliai kokie populiariausi foto

Šaltinis: www.dekoratyviniaimedeliai.lt